DUA KİTABIM – ANASAYFA

 

ALLAHIN ve RESULÜNÜN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN SEVGİLİ KARDEŞLERİM

Eveeett 🙂 Bir hayli zaman oldu ayrı kaldık ..

Size anlatmak istediklerim var …

Eski takipci dostlarım arkadaşlarım farkındalar dır  yaklaşık 3 aydır ortalarda yokum.. 🙂 Manevi olarak bir yolculuk yaptım kendime diyelim.. 3 ayda ne kadar şey yaşayabilirsin derseniz inanın çok uzun hiiiç kafanızı şişirmeye niyetim yok .. 🙂 Mümkün olduğunca anlatmak ve varmak istediğim konuyu özetlemeye çalışacağım..

Nereden başlasam ne kadar anlatsam inanın bilemiyorum !!!

Sadece şukadarından bahsedeyim.. bildiğim her şeyi unutmak ve herşeye yeniden başlamak nasip oldu.. Elhamdülillah.. Hamd Alemlerin Rabbine..

Az çok tahmin ediyorsunuzdur.. Çok okur , çok araştırır, çok inceler ve Müminlere , siz dostlara kısaca insanlara nasıl faydalı olurum diye kendimce karınca kararınca gayret ediyorum..  Şükürler olsun ki bu yolda sizlerden çokta dualar aldım.. Hepinizden Rabbim iki cihanda da razı olsun..

Şimdi konuya gelelim artık.. Konumuz ÜVEYSİLİK …

Üveysilik genel tanımı ile Evliyanın ve Hızır’(as) ın ruhaniyetinden veya Peygamber varisi olan Mürşid-i kâmillerin ruhaniyetinden faydalanarak manen yetişenlerin gittiği yolun adına “Üveysi denir.” Bu yolun piri Veysel Karani Hazretleridir. Bu yola da Üveysilik yolu denir.

Size sadece şukadarını söyleyeyim bu kadar zaman bir çok tarikat ve cemaatlerin zaman zaman içerisinde bulundum.. bunun yanında metafizikten tutun kuantum fiziğine kadar, Havas çalışmalarından , reikiye kadar bir çok konuda araştırma yapıp yoğunlaştım.. yakınen hatrı sayılır dostlar edindim.. yakından inceleme ve istifade fırsatıda buldum.. Ancak ÜVEYSİLİK yolundaki huzur ve katettiğim yol kadar.. En önemlisi ilahi feyz ve Rabbimin aşkını hiç bukadar tatmadım ve yaşamadım diyebilirim..

Ancak tabi bu güzellikleri yaşarken.. canımı acıtan içimin kıyıldığı olaylarda olmadı değil.. 🙂

Bunlardan bir tanesi burada paylaştığım her biri ayrı gözümün nuru kadar değerli olan ve yıllarca çok faydasını gördüğüm özellikle adetli çekilen esma uygulamaları .. Bu konu okadar uzun ve detaylıki nasıl izah edeceğimi inanın günlerdir düşünüyorum..

Kısaca sitede bulunan bir çok yöntem ve adetli ve zamanlı çekilen esmalar belirli uslup ve kaydeler ile zikredilmediği zaman belki içlerimizden bazıları bunu başarıyor ancak 100 kişiden 5 tanesi hakkını verebiliyorsa 95 tanesi maalesef hakkını veremiyor ve maneviyatına zarar veriyor.. örneğin.. misal ben burada iyi niyetle kıymetli evliyaların kitaplarından kaynaklarından topladığım  bu çalışmaları sizlerle paylaşıyorum.. bu bilgilere binlerce kişi ulaşıyor.. bu kişilerden misal 1000 kişiden 100 tanesi fayda görüyor ve sıkıntısından kurtuluyor.. Allaha olan sevgisi güveni ve muhabbeti artıyor.. Ancaakk… geri kalan 900 kişi lütfen kimse yanlış anlamasın bu örneği bir çoğu kendi hatasından dolayı.. yada ilahi düzende işlerin nasıl yürüdüğünü bilmediklerinden dolayı..  duaları veya esmaları çektikten sonra duam kabul edilmedi , zaten duam kabul olmuyor gibi cümleler ile hatta isyana dönüşen bir tavır ile çok ciddi anlamda hem kendi maneviyatına zarar veriyor.. hemde Rabbini incitiyor.. Çünkü o bizim bilmediklerimizi de bilir..Bizim için hayır görünende şer , şer görünende hayır vardır.. Daha sonra bu isyan veya serzenişin ucu kime dokunuyor sizce 🙂 tahmin ediyorsunuzdur.. buna sebep olana… Yani tam manası ile kaş yaparken göz çıkarıyoruz bu bilgileri böyle aleni genele paylaşarak..

Şimdi bazılarınız kızacak, bazılarınız üzülecek sitem edecek, bazılarınız bunu hiç anlamayacak karşı çıkacaktır elbet.. ama biliyorumki bazılarınızda bunu sevinçle ve coşku ile karşılayacak.. hepinize inanın saygım sonsuz.. ve sizler ile hiç tanışamasakta yüzyüze hepinizle gönül bağımızın olduğunu biliyorum ve buna inanıyorum.. çünkü hiç birbirimizi incitmedik ve hiç bir çıkar gözetmeden bir kaç yıldır paylaşımlarda bulunduk..

Ama üzülerek söylüyorum ki buna mecburum.. Aldığım beşeri ve manevi uyarıdan sonra Blogtaki ve sitedeki bilgileri bir kaç gün içerisinde komple kaldıracağım.. ve Üveysilik ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim.. Eğer bana bu kardeşinize güvenirseniz ve bu bahsedeceğim üveysilik zikrine devam eder gerekli ehemmiyeti özeni gösterirseniz.. İnanın maddi ve manevi her sorununuz için başka hiç bir şeye ve duaya ihtiyacınız kalmayacak..

Çünkü ilahi Aşkı gerçekten yaşayacaksınız.. Çünkü gerçekten dua etmeyi öğreneceksiniz. Çünkü gerçek tecelliler yaşayacak ve tadacağınız manevi huzur size tüm dertlerinizi unutturacak.. Bambaşka bir insan olacağınıza kendiniz şahit olacaksınız inşallah..

 

Çok uzattım farkındayım hakkınızı helal edin..  Şimdi üveysilik zikri hakkında ön bilgi almak araştırmak isterseniz..  http://www.uveysilik.com/  veya www.veyselkarane.com sitesini ziyaret edebilir ve oradan bilgi edinebilirsiniz.. Hatta bugünden tezi yok bu zikire başlayın derim..

Kısaca dilerseniz size zikire başlayacağınız zaman neler yaşayacağınızdan bahsedeyim.. gerçi www.veyselkarane.com   ve   www.uveysilik.com sitesinde daha detaylı anlatılmış ama yinede bahsedeyim..

Üveysilik zikri.. günde iki defa yapılan bir zikir.. bir gündüzün aydınlığında bir gecenin karanlığında dilediğiniz saatlerde yapılıyor..  Yani Rabbimizi sabah akşam zikrediyoruz .. hemen bunun detayını vereyim kafalar karışmasın.. imsak vaktinden akşam ezanına kadar olan gündüz saatinde hangi saatte müsaitseniz ozaman gündüz zikrinizi yapıyorsunuz… aynı şekilde akşam ezanından imsak vaktine kadar olan süreçte nezaman müsaitseniz gece zikrinizi yapıyorsunuz )

Toplasanız 10 dakikanızı almıyor..

Bismillâhirrahmânirrahîm.

  Zikir İçin Hazırlık : 

 • Zikriniz  Sessiz olmalıdır. Yani kendi duyacağınız şekilde..
 • Zikrinizi yalnız bir ortamda yapmanız daha münasip olacaktır. ( müsaitseniz tabi )
 • Zikri Kimin huzurunda ve kim için ne için yaptığımızı unutmadan edepli ve terbiyeli bir halde bulunmak..
 • Mutlaka abdestli  olunmalı.
 • Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
 • Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman  belirtilmez.  Kişi  kendini hazır hissettiği  zamanda  gerçekleştirilir. Ama  yatarken  ve  sabah  namazının  öncesi  ve  sonraları  en   uygun  zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.

         UYGULANMASI :

 • EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
 • 100 DEFA  İstiğfar çekiyorsunuz… Yani ister tevbe estağfurullah isterseniz sadece estağfurullah.. şeklinde istiğfar edebilirsiniz..
 • Başında Besmele Olmadan– en az  100 defa  SALAT-I ŞERİFE … Daha fazla salavat okuyabilirsiniz hiç bir sınırlama yok.. Dilediğiniz kadar çekebilirsiniz..  ve istediğiniz herhangi bir salavatı okuyabilirsiniz..
 • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve  1 FATİHA SURESİ ( Elham )
 • Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV efendimizin mübarek ruhlarına, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.” ( bu hediye kısmında belirtilen şekilde kısaca yapabileceğiniz gibi.. dilerseniz gönlünüzden geçen evliyaların , büyüklerimizin tek tek ismini vererek hediye edebiliriz ve kendi ölmüşlerimizin ruhunada hediye edebiliyoruz.. )
 • 1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
 • EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)

Not: Zikri  bitirdikten  sonra  11  ihlas ve 1 Fatiha  okunmayacaktır…

Bu  kadar mı? Evet bu kadar.

ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur.

Zikir ve üveysilik ile ilgili kafanıza takılanları , merak ettiklerinizi hiç çekinmeden uveysilik@gmail.com  mail adresine yazarak sorabilirsiniz… ?  Hatta dilerseniz e-mail ile irtibata geçip whatsaap iletişim numaramı isteyebilir ve oradan daha pratik bir şekilde kafanıza takılanları sorup ve zikirden sonra yaşayacaklarınız ile ilgili bilgileri paylaşabilirsiniz..


 

Bu zikire devam ettikçe.. Ruh haliniz değişecek. ve en önemlisi rüyalarınız çok ama çok değişecek.. salih rüyalar görmeye başlayacaksınız.. Genelde Önce rüyanızda nefsinizi göreceksiniz bir hayvan şeklinde.. bu zikre başladıktan sonra gördüğünüz rüyalarınızı mutlaka ama mutlaka bana bildirin.. ( rüyanızı yazmayın yani sadece zikire şukadar zaman oldu başlayalı ve rüya gördüm veya şu hali yaşadım gibi ) sizi bu konuda ehil kişilerle görüştürücem ve onlara yorumlatıcaksınız..( bu konuda katiyen maddi hiç bir konu olmayacak emin olabilirsiniz bu konuda da kefilim. bunu Allah rızası için yapan dostlar yapıcak..)  bu rüyalar bazen müjde, bazen uyarı , bazen ders niteliğinde olacak..  daha sonra cennetteki yerinizi göreceksiniz inşallah 🙂 dahasında bir kaç gün sonra yaşayacağınız olayalar gösterilecek .. en ama en önemlisi.. müjdeler ve dersler almaya başlayacaksınız manevi alemden..evliyalardan ..  gerek rüyalarınızda gerek zikir esnasında.. Yunus emre gibi, taptuk emre gibi, veysel karane hazretleri gibi, mevlana veya şems tebrizi gibi.. hatta Abdul Kadir Geylani hz. leri gibi bunu ancak Rabbim bilir manevi hocalarınız olacak.. GERÇEK VE SALT İSLAMI YAŞAYACAKSINIZ.. anlayacağınız.. Detaylarını inceledikçe kendiniz zaten öğrenirsiniz.. 🙂

Bu arada yüzlerce bu zikre devam eden ve bir çok güzellik yaşayan tevafuklara ve tecellileri yaşamış arkadaşların hep bir arada olduğu whatsapp grubumuz var zikire devam ettiğiniz ve kabul ettiğiniz zaman dilerseniz bu gruba sizleride yeni üveyslerimiz diye ekletebilirim 🙂

Ancak whatsaap grubuna ekleme talebinde bulunmadan önce mutlaka özellikle www.veyselkarane.com sitesinden veya www.uveysilik.com sitesinden üveysilik konusunu , bu zikre başlayan kişilerin yaşadığı değişimleri yaşadıklarır halleri kendi seslerinden anlatan veya yazdıkları kayıtları, ve en önemlisi üveysilik konusunda gerçekten deneyimli ve tecrübesi ile bize çok yardımcı olan bildiklerini bizimle paylaşan Muharrem hocamızın abimizin artık nediye hitap ederseniz.. Safranbolu sohbeti var onu mutlaka dinleyin.. orada üveysilik konusunu çok güzel özetlemiş.. üveysilik nedir, neler yaşanır, neden üveysilik zikri gibi sorularınız büyük ölçüde cevaplanmış olacaktır.. daha sonrasında zaten kafanıza takılanlar olursa hiç çekinmeden bana.. uveysilik@gmail.com mail adresinden bana yazabilirsiniz..

Neyse işte özetle olay bu.. dilerim bu kardeşinizin size kötü birşey önermeyeceğine inanır bana burada yol arkadaşlığı yaptığınız gibi üveysilik yolunda o ilahi aşk yolunda da yanlız bırakmazsınız.. ve buradaki tüm kardeşlerimle hep birlikte yürürüz o aşk yolunda..

Sabırla değer verip okuduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum.. Rabbim beni anlayan ve anlamayan , seven , sevmeyen, kızan kızmayan tüm kardeşlerimden… gani gani ganiii razı olsun hepinizden..

Sorularınız için :  uveysilik@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz..

Sevgiler Saygılar..


ALLAH’ IN VE RESULÜNÜN SELAM VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN EY! HANE HALKI.

Allah’ ın izni ile her geçen gün sayımız artmakta. Yıllardır zikirde olan kardeşlerimiz olduğu gibi hergün yeni kardeşlerimizde aramıza katılmakta. Tüm kardeşlerimize daha fazla nasıl yardım edebiliriz. Onlara daha faydalı nasıl olabiliriz dedik. Bu düşünceden hareket ederek yeni bir sistem geliştirdik.

Bizler de gruplarımızda tefekkür çalışmalarına başladık. Değerli öğretmenlerimiz ve sevgili kardeşlerimizin destekleri ile dersler işlenen aktif DERSHANE haline getirme çabasına girdik. Hamdolsun Rabbimize çok güzel kocaman anfi şeklinde sınıflarımız oldu. Hergün dersler ve tefekkürler olan yeni başlayan kardeşlerimizin anlık merak ettiği konuları sorup cevap alabildiği eğitim grupları haline geldi tüm gruplarımız.

Zikre ilk başlayan kardeşlerimizi önce; ön bilgi verilen neler yapması gerektiğini anlattığımız bu yola yeni çıkmış kardeşlerimize alıştırma evresi olarak ÖNBİLGİLENDİRME eğitimleri verilen gruplarımıza alıyoruz ve gereken ön hazırlıktan sonra ANA GRUPLARIMIZA alıyoruz. Böylece ilk başlarda sorulan standart sorular ve kafamıza takılanları hallettikten sonra ana gruplarımızda tamamen zikrimizde bize verilen ilimlerin ortaya çıkması için tefekkür çalışmalarına yoğunlaşıyoruz.

Sizlerden isteğimiz aşağıda vereceğimiz telefon numaralarından bizlere ulaşın sizleride aramızda görmek istiyoruz  AYNI ÇATI ALTINDA birbirimizden haberdar olmak istiyoruz.

BİZLER TEVHİD EHLİYİZ. BİR OLANI BİRLEMEK, AYRIMLARI KALDIRIP VAHDETE ERMEK İSTEYENLERİZ. Etrafınızda henüz gruplarda olan eğitimlerden haberi olmayan kardeşlerimiz varsa lütfen bu kardeşlerimize de ulaşın bilgilendirin.

 

Kardeşlerimizden biriyle ister WhatSapp uzerinden yada SMS ile yazarak, isterseniz de arayarak iletişim kurabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz…

 

İrtibat numaraları için tıklayın

 

2 comments

 1. feride

  Gülveren üveys…
  Allahın ve resulünün selamı ve bereketi üzerinize olsun can ailem
  Kader ve kaza tefekkürüm…
  *BİSMİLLAH BİLLAH*
  Kader ve kaza daha önce rabbim bu kaderi al benden nasıl bir hayat diyen rabbim bana bu kazayı niye verdin diyen bir kuldum.Ama bu kul çok cahil ve bilememiş asi gelmenin nekadar kötü olduğunu.Zikrimizle tanışıp ta rabbimize teslimiyet yoluna girince açılmış bu kulun kalbi gözü beyni hamdolsun.Kader rabbimizin bizlere ana rahminde yazdığı hayat yaşayacağımız ömür.kadere iman edip rabbim en güzelini en hayırlısını sen verirsin diyebilmeyi öğrendik çok şükür. Rabbimize söz verdik ruhumuzla kadere kazaya karşı durmak olmaz rabbimden gelecekse gül dikenli de olur dikensizde biz bi teslim olalım hele rabbim bilir dikeni de dikensizide çok şükür.Kader imanımızın olmazssa olmazı demiş muharrem hocamız nede güzel demiş (rabbim hocamızdan razı olsun)iman etmezsek kader ve kazaya kusurlu oluruz yarım oluruz rabbimizi bilemeyiz.Rabbim bizlere bir hayat vermiş bir kader yazmış inkar olmaz yaşamak görmek olur.Allah yolunda olupta bunu idrak edipte kaderim kötü dersek samimiyet kalmaz açılan kalbimiz gene kapanır.Ama rabbimin verdiğinede aldığınada şükür dersek gayret edersek sabır gösterirsek. Biz bilmeyiz rabbim bilir deyip kadere yazılana razı gelip isyansız olursak kararan gece aydınlanır kararan kalp aklanır görmeyen göz görür duymayan kulak duyar bir bakarsın ki her yanın dikensiz gül oluverir.Rabbim older oluverir.çok şükür.Rabbimizin tasarrufunda olan kaderimiz kazamız biz rabbimizi nekadar çok anarsak kalbi selim anmak yalandan anmak değil gerçekten kalple iyilikle sevgiyle anmak rabbim isterse kaderimizin şiddetini azaltır yada çoğaltır rabbim bilir bize düşen rabbimize kul peygamberimize ümmet teslimiyet.Çok şükür diyebilmek.
  Enaniyetten rabbime sığınırım.

Bir Cevap Yazın