Yine , Yeniden Herkese Merhaba.. :) Üveysilik Zikri İle Yeniden Aranızdayım…

ALLAHIN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN SEVGİLİ KARDEŞLERİM 🙂

Eveeett 🙂 Bir hayli zaman oldu ayrı kaldık ..

Size anlatmak istediklerim var …

Eski takipci dostlarım arkadaşlarım farkındalar dır  yaklaşık 3 aydır ortalarda yokum.. 🙂 Manevi olarak bir yolculuk yaptım kendime diyelim.. 3 ayda ne kadar şey yaşayabilirsin derseniz inanın çok uzun hiiiç kafanızı şişirmeye niyetim yok .. 🙂 Mümkün olduğunca anlatmak ve varmak istediğim konuyu özetlemeye çalışacağım..

Nereden başlasam ne kadar anlatsam inanın bilemiyorum !!!

Sadece şukadarından bahsedeyim.. bildiğim her şeyi unutmak ve herşeye yeniden başlamak nasip oldu.. Elhamdülillah.. Hamd Alemlerin Rabbine..

Az çok tahmin ediyorsunuzdur.. Çok okur , çok araştırır, çok inceler ve Müminlere , siz dostlara kısaca insanlara nasıl faydalı olurum diye kendimce karınca kararınca gayret ediyorum..  Şükürler olsun ki bu yolda sizlerden çokta dualar aldım.. Hepinizden Rabbim iki cihanda da razı olsun..

Şimdi konuya gelelim artık.. Konumuz ÜVEYSİLİK …

Üveysilik genel tanımı ile Evliyanın ve Hızır’(as) ın ruhaniyetinden veya Peygamber varisi olan Mürşid-i kâmillerin ruhaniyetinden faydalanarak manen yetişenlerin gittiği yolun adına “Üveysi denir.” Bu yolun piri Veysel Karani Hazretleridir. Bu yola da Üveysilik yolu denir.

Size sadece şukadarını söyleyeyim bu kadar zaman bir çok tarikat ve cemaatlerin zaman zaman içerisinde bulundum.. bunun yanında metafizikten tutun kuantum fiziğine kadar, Havas çalışmalarından , reikiye kadar bir çok konuda araştırma yapıp yoğunlaştım.. yakınen hatrı sayılır dostlar edindim.. yakından inceleme ve istifade fırsatıda buldum.. Ancak ÜVEYSİLİK yolundaki huzur ve katettiğim yol kadar.. En önemlisi ilahi feyz ve Rabbimin aşkını hiç bukadar tatmadım ve yaşamadım diyebilirim..

Ancak tabi bu güzellikleri yaşarken.. canımı acıtan içimin kıyıldığı olaylarda olmadı değil.. 🙂

Bunlardan bir tanesi burada paylaştığım her biri ayrı gözümün nuru kadar değerli olan ve yıllarca çok faydasını gördüğüm özellikle adetli çekilen esma uygulamaları .. Bu konu okadar uzun ve detaylıki nasıl izah edeceğimi inanın günlerdir düşünüyorum..

Kısaca sitede bulunan bir çok yöntem ve adetli ve zamanlı çekilen esmalar belirli uslup ve kaydeler ile zikredilmediği zaman belki içlerimizden bazıları bunu başarıyor ancak 100 kişiden 5 tanesi hakkını verebiliyorsa 95 tanesi maalesef hakkını veremiyor ve maneviyatına zarar veriyor.. örneğin.. misal ben burada iyi niyetle kıymetli evliyaların kitaplarından kaynaklarından topladığım  bu çalışmaları sizlerle paylaşıyorum.. bu bilgilere binlerce kişi ulaşıyor.. bu kişilerden misal 1000 kişiden 100 tanesi fayda görüyor ve sıkıntısından kurtuluyor.. Allaha olan sevgisi güveni ve muhabbeti artıyor.. Ancaakk… geri kalan 900 kişi lütfen kimse yanlış anlamasın bu örneği bir çoğu kendi hatasından dolayı.. yada ilahi düzende işlerin nasıl yürüdüğünü bilmediklerinden dolayı..  duaları veya esmaları çektikten sonra duam kabul edilmedi , zaten duam kabul olmuyor gibi cümleler ile hatta isyana dönüşen bir tavır ile çok ciddi anlamda hem kendi maneviyatına zarar veriyor.. hemde Rabbini incitiyor.. Çünkü o bizim bilmediklerimizi de bilir..Bizim için hayır görünende şer , şer görünende hayır vardır.. Daha sonra bu isyan veya serzenişin ucu kime dokunuyor sizce 🙂 tahmin ediyorsunuzdur.. buna sebep olana… Yani tam manası ile kaş yaparken göz çıkarıyoruz bu bilgileri böyle aleni genele paylaşarak..

Şimdi bazılarınız kızacak, bazılarınız üzülecek sitem edecek, bazılarınız bunu hiç anlamayacak karşı çıkacaktır elbet.. ama biliyorumki bazılarınızda bunu sevinçle ve coşku ile karşılayacak.. hepinize inanın saygım sonsuz.. ve sizler ile hiç tanışamasakta yüzyüze hepinizle gönül bağımızın olduğunu biliyorum ve buna inanıyorum.. çünkü hiç birbirimizi incitmedik ve hiç bir çıkar gözetmeden bir kaç yıldır paylaşımlarda bulunduk..

Ama üzülerek söylüyorum ki buna mecburum.. Aldığım beşeri ve manevi uyarıdan sonra Blogtaki ve sitedeki bilgileri bir kaç gün içerisinde komple kaldıracağım.. ve Üveysilik ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim.. Eğer bana bu kardeşinize güvenirseniz ve bu bahsedeceğim üveysilik zikrine devam eder gerekli ehemmiyeti özeni gösterirseniz.. İnanın maddi ve manevi her sorununuz için başka hiç bir şeye ve duaya ihtiyacınız kalmayacak..

Çünkü ilahi Aşkı gerçekten yaşayacaksınız.. Çünkü gerçekten dua etmeyi öğreneceksiniz. Çünkü gerçek tecelliler yaşayacak ve tadacağınız manevi huzur size tüm dertlerinizi unutturacak.. Bambaşka bir insan olacağınıza kendiniz şahit olacaksınız inşallah..

Şimdilik ben bu siteyi revize edene kadar.. isteyen buradaki bilgileri kendi arşivine kopyalasın.. ama yine tekrarlıyorum.. inanın bunların hiç birine gerek kalmayacak ÜVEYSİLİK zikrine devam ettiğiniz sürece.. hem daha kolay ve emin olun çok daha tesirli .. Zaten yephiel kardeşimlede görüştüm ve rica ettim.. sağolsun kırmadı beni..bu tür havas konularında sormak istediklerinizi kendisine sorabileceksiniz.. bilmeyenler için arkadaşımın blogu https://yephiel.wordpress.com/  kendisinin çıkarsız ve art niyetsiz bilgi verebileceğine kefilim.. Açık günler konusunu ille takip etmek isteyecekseniz eğer bu tarihleri yephiel kardeşim blogun da yayınlamaya devam edecek.. lütfen bu tarihleri para ile alıp bu işlerin tüccarı olmuş kişileri zengin edip bu zihniyetleri beslemeyiniz..

Çok uzattım farkındayım hakkınızı helal edin..  Şimdi üveysilik zikri hakkında ön bilgi almak araştırmak isterseniz..  http://www.uveysilik.com/ sitesini ziyaret edebilir ve oradan bilgi edinebilirsiniz.. Hatta bugünden tezi yok bu zikire başlayın derim..

Kısaca dilerseniz size zikire başlayacağınız zaman neler yaşayacağınızdan bahsedeyim.. gerçi www.uveysilik.com sitesinde daha detaylı anlatılmış ama yinede bahsedeyim..

Üveysilik zikri.. günde iki defa yapılan bir zikir.. bir gündüzün aydınlığında bir gecenin karanlığında dilediğiniz saatlerde yapılıyor..  Yani Rabbimizi sabah akşam zikrediyoruz ..

Toplasanız 10 dk. nızı almıyor.. özetle ve minimum 100 istiğfar, 100 salavat, 11 ihlas 1 fatiha ve bu salavatları ve surelerin sevaplarını Hz.Resurullaha aline ashabına ehlibeytine Hızır a.s. ve diğer evliyalara hediye ediyoruz.. sonra 100 ad. kelime-i tevhit  bukadar..

Az ama bereketi feyzi ve size getirecekleri saymakla bitmez bu özel zikrin..

bu zikire devam ettikçe.. Ruh haliniz değişecek. ve en önemlisi rüyalarınız çok ama çok değişecek.. salih rüyalar görmeye başlayacaksınız.. Önce rüyanızda nefsinizi göreceksiniz bir hayvan şeklinde.. bu zikre başladıktan sonra gördüğünüz rüyalarınızı mutlaka ama mutlaka bana bildirin.. sizi bu konuda ehil kişilerle görüştürücem ve onlara yorumlatıcaksınız..( bu konuda katiyen maddi hiç bir konu olmayacak emin olabilirsiniz bu konuda da kefilim. bunu Allah rızası için yapan dostlar yapıcak..)  bu rüyalar bazen müjde, bazen uyarı , bazen ders niteliğinde olacak..  daha sonra cennetteki yerinizi göreceksiniz inşallah 🙂 dahasında bir kaç gün sonra yaşayacağınız olayalar gösterilecek .. en ama en önemlisi.. müjdeler ve dersler almaya başlayacaksınız manevi alemden.. gerek rüyalarınızda gerek zikir esnasında.. Yunus emre gibi, taptuk emre gibi, veysel karane hazretleri gibi, mevlana veya şems tebrizi gibi.. hatta Abdul kadir geylani hz. leri gibi bunu ancak Rabbim bilir manevi hocalarınız olacak.. GERÇEK VE SALT İSLAMI YAŞAYACAKSINIZ.. anlayacağınız.. Detaylarını inceledikçe kendiniz zaten öğrenirsiniz.. 🙂

Bu arada yüzlerce bu zikre devam eden ve bir çok güzellik yaşayan tevafuklara ve tecellileri yaşamış arkadaşların hep bir arada olduğu whatsapp grubumuz var zikire devam ettiğiniz ve kabul ettiğiniz zaman dilerseniz bu gruba sizleride yeni üveyslerimiz diye ekletebilirim 🙂

Ancak bir şartla 🙂 bana orada hocam falan demiceksiniz ki biliyorsunuz hiç bir zaman istemedim bu sıfatla hitap edilmesini  :p Çünkü çok kıymetli insanlar ve hocalarda var orada..  bende orada herşeye yeniden başladım  ve daha kat etmem gereken çok yol var.. 🙂

Neyse işte özetle olay bu.. dilerim bu kardeşinizin size kötü birşey önermeyeceğine inanır bana burada yol arkadaşlığı yaptığınız gibi üveysilik yolunda o ilahi aşk yolunda da yanlız bırakmazsınız.. ve buradaki tüm kardeşlerimle hep birlikte yürürüz o aşk yolunda..

Sabırla değer verip okuduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum.. Rabbim beni anlayan ve anlamayan , seven , sevmeyen, kızan kızmayan tüm kardeşlerimden… gani gani ganiii razı olsun hepinizden..

Sorularınız için :  uveysilik@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz..

NOT : Lütfen havas ve esma konularındaki uygulamalar için artık .. yephiel kardeşimin blogundan kendisine yorum atarak sorunuz 🙂 Sevgiler Saygılar..